O mnie

o mnie

 

 

Moja przygoda z fotografią zaczęła się w 2003 roku w Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu. Nauczyciel fotografii, Piotr Muschalik, zwrócił uwagę na moje pierwsze portrety i zachęcił mnie do pogłębiania tematu. Fotografowałam wówczas analogowym Zenitem na czarno-białych kliszach. Okazało się, że mam do tego smykałkę - moje portrety ukazały się w dwóch albumach: "Obraz zewnętrzny (2004 r.) i "Zabrze Janosha" (2005 r.)

 

Po ukończeniu liceum plastycznego zdecydowałam się zdawać na filologię polską na UŚ w Katowicach. Zawsze lubiłam pisać i wiązałam swoją przyszłość z dziennikarstwem, dlatego na specjalizację wybrałam komunikację społeczną. Szybko jednak okazało się, że bardzo brakuje mi sfery artystycznej! W trakcie studiów rozpoczęłam więc naukę w Policealnej Szkole Fotograficznej FOTOEDUKACJA. Gdy broniłam tytułu magistra w 2010 roku, wiedziałam już, że chcę iść w stronę fotografii. Zdałam państwowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Fototechnik oraz ukończyłam kurs dla fotografów i operatorów audiowizualnych, organizowany przez Kurię Metropolitalną w Katowicach. Kurs ten upoważnia mnie do fotografowania ceremonii w kościele. Odbyłam również szkolenie  z zakresu Prawa autorskiego dla fotografów.

 

Stale podnoszę swoje kwalifikacje. Uczestniczę w warsztatach i szkoleniach. Moim ostatnim osiągnięciem jest zdobycie Certyfikatu potwierdzającego ukończenie szkolenia pt. "Fotografia ślubna od A do Z", organizowanego przez Grzegorza Płaczka, autora książki "Profesjonalna fotografia ślubna". Sama projektuję fotoalbumy dla Młodych Par - dyplom na zakończenie liceum plastycznego robiłam właśnie z grafiki komputerowej. Wiedzę w zakresie projektowania graficznego poszerzyłam w 2012 roku uczestnicząc w kursie z grafiki komputerowej, organizowanym przez Centrum Edukacji Komputerowej LogoSoft.

 

 

 

 

 

Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio - i do kontaktu ze mną,

Martyna Mykietyn-Syćko

 

 

 

© 2013 by Martyna Mykietyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.projektowanie stron www